Czy stres może być dla nas korzystny?
Jak traktować napięcie jako zasób oraz jak czerpać poczucie sensu z trudnych okoliczności?
Uczestnicy wykładu poznali wyniki badań naukowych wskazujących na to, że stres potrafi sprzyjać dobrostanowi. Przyjrzeliśmy się temu, dlaczego sposób myślenia o stresie ma znacznie w kontekście naszego radzenia sobie z nim. Prowadzący pokazał kilka ćwiczeń, które wesprą nas w przywróceniu koncentracji i utrzymaniu dobrego samopoczucia.
Prezentacja z wykładu: http://www.mateuszbanaszkiewicz.com/f...
O prelegencie: Mateusz Banaszkiewicz - psycholog zdrowia. Absolwent Wydziału Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego oraz Szkoły Trenerów Biznesu w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej – INTRA. Uczestnik Studium Dialogu Motywującego przy Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej oraz doktorant Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.
W ramach programów prozdrowotnych dla firm prowadzi wykłady i warsztaty poświęcone radzeniu sobie ze stresem, silnej woli, wspieraniu w zmianie zachowań zdrowotnych i inne.
Jest członkiem Zespołu Pomocy Poszkodowanym (ZPP) stanowiącego część struktur kryzysowych Polskich Linii Lotniczych. Konsultuje personel pokładowy w zakresie stresu po zaistniałych zdarzeniach lotniczych. Odpowiada za ocenę stanu psychospołecznego oraz wsparcie pacjentów powypadkowych w Centrum Medycznym Gamma w Warszawie. Prowadzi zajęcia akademickie na wydziale psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, głównie w obszarze stresu, zmiany zachowań zdrowotnych, motywacji i wzmacniania silnej woli.
Jego misją jako psychologa zdrowia jest popularyzowanie nauki, wspieranie ludzi w radzeniu sobie ze stresem, zwiększaniu zadowolenia z życia oraz poprawie stanu zdrowia.
Szczegółowe informacje: www.mateuszbanaszkiewicz.com Wykład odbył się na Uniwersytecie SWPS w ramach Festiwalu Nauki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz